| Anonimul151 a întrebat:

Dacă îmi fac firmă ca I.I ( interprintere individuală), pentru a vinde diferite produse de pe aliexpress de ex, pe olx, grupuri de Facebook, Facebook marketplace, pe Instagram, etc... se poate sa comand produsele înainte de a mi face firma? Sau doar după aceea?

La I.I cum se procedează cu contabilitatea? Trebuie să introduc produsele în contabilitate asa cum se procedează la S.R.L?

Adică dacă eu vreau sa îmi fac firma peste câteva luni, însă vreau sa comand produsele pentru a le avea ( sa le primesc ) pana atunci, pentru a nu aștepta atunci atât de mult dupa ce am facut firma...

Va trebui să ofer factură sau bon fiscal clientilor?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Da, poti cumpara inainte. Daca nu ma insel, la I.I nu platesti impozitul la inceput.Pe google ai incercat sa cauti informatiile astea?

| Anonimul151 explică (pentru dullcat):

De cautat da, însă nu găsesc foarte multe informatii. Oricum, o sa mai caut si sper ca o sa gasesc.
Mersi de raspuns.