| Anamariaandrei a întrebat:

Daca v-ati infiinta o firma care ar fi motivele pentru care a-ti face-o? adica de ce a-ti infiinta acea firma?

Răspuns Câştigător
| amstroe a răspuns:

CR... eu, unul, nu mi-as face firma!
de ce? pentru ca exista asa-numitele afaceri in franciza (mai precis, francizele alternative, costuri de pornire extrem de mici!). daca te implici in ele si mergi dupa reteta oferita de francizor, ai o afacere la cheie, profitul e sigur, pe cand la celelalte... discutabil (ca sa nu zic si altfel)!
personal, dezvolt o afacere in franciza si sunt, de departe, pe profit.
aici ai info primare (inclusiv castigul, e la vedere)
http://www.mstroe.lv7global.com/lv7/home.aspx
daca doresti dealii, cauta-ma in mess, id amstroe

2 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Daca m-as pricepe la facut site-uri, mi-as face o firma cu acet profil pentru ca:
-lucrezi cand vrei(atat ziua cat si noaptea);
-poti lucra de acasa si nu depinzi de un anumit program;
-investitie minima-calculator performant, internet si cateva programe necesare pentru. webdesign;
-nu platesti chirie si nu ai cheltuieli cu salariatii si ca urmare poti pune un pret mai mic atragandu-ti mai multi clienti;
-nu trebuie sa platesti pentru publicitate(promovarea si indexarea site-ului propriu ti-o poti face si singur);

| alina58 a răspuns:

Daca ar fi sa imi infiintez o afacere, as face un hotel. In primul rand, as face acest lucru pentru profit, apoi pentru garantarea unui loc de munca, pentru romani!