| Pop_Ionel_1970 a întrebat:

Dacă vînd cum primesc bani

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti primi in numerar sau in contul tau bancar.
Se poate intampla si sa nu primesti nimic.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce vinzi si mai ales unde vinzi (la piata, pe olx sau alte platforme online, in magazinul tau samd), putand sa primesti cash (bani in mana), sau direct depozitati in contul tau bancar.
mai poti primi si in Paypal daca atat tu cat si cumparatorul aveti conturi paypal, dar banii in final ajung tot in contul bancar, ca sa-i poti scoate cash sau platii cu cardul bancar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori ramburs, curierul ia banii de la client si tii vireaza tie in cont.
Ori direct in cont de la client, dar asta presupune ceva incredere si sa ai o firma care emite facturi

| mODIN a răspuns:

Scuza-ma, dar chiar nu inteleg intrebarea, e prea vag formulata