| superpissy40 a întrebat:

Cum pot strange bani pentru un Iphone 4s? Eu primesc alocatia 40 de lei pe luna.Ma gandeam sa vind ceva(adica de exemplu o bluza mai veche care mi-a ramas mica, niste tenisi etc). Dar nu vreau chiar acum sa vind, ci mai tarziu pe la primavara nu chiar imediat cand vine 1 martie putin mai tarziu pe la 15 martie. Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Paulla a răspuns:

Tu habar n-ai cât costă dacă crezi că vinzi un tricou şi gata, ai banii necesari.
Eu zic că la 11-12 ani câţi ai nu-ţi trebuie cine ştie ce telefon. Pe pariu că oricum n-ai şti să-l foloseşti.
Cum a spus şi @DarQueen, dacă părinţii tăi îşi permit bine, dacă nu acceptă ideea. Până la urmă un telefon n-are cine ştie ce importanţă. Dacă părinţii mei n-ar avea o situaţia financiară prea strălucită eu aş prefera să strâng bani pentru studii, da' pun pariu că ţie ţi se pare ridicolă ideea.

1 răspuns:
| DarQueen a răspuns:

Să îți revii la realitate, asta zic.
iPhone? Și încă nici nu ți-ar ajunge 3-ul.
Ascultă, fetiță, dacă nu ai posibilități, și ai tăi nu pot, înțelege și acceptă ideea.
Cât despre vânzări, draga mea, poți vinde toată garderoba ta și a bunicii și tot nu strângi 2400 lei(mai mult, chiar) cât cere telefonul respectiv.
Plus de asta, ești mult prea mică pentru a ține în mână un model așa avansat, nu știi ce poate, nu știi la ce se folosește, îl vrei de chestie, să fi în centrul atenției.