| Anonimabufnita a întrebat:

Dau Funda!

As avea nevoie de putin ajutor! Voiam sa imi fac un fshop adica un magazin pe Facebook. M-am interesat si am citit ceva de pe un site. Acolo scria ca e gratuit sa fac un magazin pe Facebook, am citit ce era in paranteza si acolo scria ca trebuie sau ceva de genu sa platesc 2.9% din fiecare coamnda + 30 de centi... Nu am o firma si nici un magazin online. Am vrut sa imi incep un mic magazin pe persoana fizica.

Chiar trebuie sa platesc asa cum scria in paranteza daca sunt persoana fizica?

Va rog sa ma ajutati sa inteleg, chiar as dori sa imi incep o mica afacere...

Va multumesc!

1 răspuns:
| ibaal a răspuns:

Daca asa scria, asa o filaughing
Numai pomana au toti "antreprenorii" in caplaughing
Va ridica ANAF-ulbig grin
Poti sa-ti faci afacere pe persoana fizica, se numeste PFAlaughing
Dar, trebuie sa platesti statului, altfel...esti o evazionistarolling on the floor