| AssassinuGamer a întrebat:

as dori sa fac o afacere de tip dropshipping.
As dori sa stiu daca pot face asta in mod legal pe persoana fizica sa nu trebuiasca sa deschid firma.
Profitul nu cred ca va fi asa mare si de asta nu cred ca trebuie firma. Vreau sa stiu daca e posibil sa fac acest lucru cumparand simplu pe net de pe aliesexpress si dupa se le vand mai departe printr-un site sau o pagina de Instagram.
Daca pot face pe persoana fizica care sunt procedurile pe care trebuie sa le urmez pentru a fi legal. Unde trebuie sa ma duc sa declar ce taxe trebuie sa platesc?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Declarație de venituri pe proprie răspundere. Dar dacă îți cer clienții factură, ai nevoie de firmă.