| Jemeicanu7777 a întrebat:

De-a lungul timpului am economisit un saculet de monede de 5, 10 si 50 de bani. Are cam 1-2 kg.
Unde as putea sa ma duc cu el sa il schimb in bancnote? Oare la banca ma primesc?
Sau ii dau banii bunicii mele(dupa ce ii numar) si se duce mai bine ea la banca si ii schimba pentru mine?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La banca unde ai deschis contul. Discută înainte să mergi cu sacul acolo cum să procedezi.

| Fabyana307 a răspuns:

Aici (in Italia) sunt de acele machinete special pentru asta, pui mărunțișul acolo și îți dă bani in banconte, incearca sa vezi, poate exista si acolo, dacă nu, cel mai probabil te ar primi la banca, du te intr o zi, vorbește cu ei, si iti vor spune dacă poți sau nu.

| Fatamuntilor a răspuns:

Las-o pe bunica in pace...
Cu siguranta ii primeste la banca! unde
Dar odata numarati ii poti duce si la magazilele de tip alimentar unde nevoie de maruntis e acuta!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mergi la un magazin, la profi si aia ar trebui sa ii schimbe.