| gogusamsung a întrebat:

Unde se pot schimba monedele? Am vreo 20 de lei adunați de-a lungul timpului sub formă de monede de 5 și 10 bani. Există vreun loc unde se pot schimba fără comentarii sau trebuie să o iau din magazin în magazin și să schimb câte un leu-doi (nu îți schimbă nimeni 20 de Lei din monede în bancnote)

Răspuns Câştigător
| anamaria91 a răspuns:

Magazinele duc lipsa de bani marunti non stop. Am facut si eu asa o data. Aveam vreo 10 lei adunati asa in borcan si cand m-a vazut vanzatoarea de la ABC-ul din colt s-a bucurat ca si asa nu avea bani marunti pentru rest laughing

8 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Din magazin în magazin sau la o bancă.

| zuzukaeu a răspuns:

Du-te la orice magazin si roaga vanzatoarea sa tii schimbe, am facut si eu o data asa si vanzatoarea s-a cam strambat o alta data vanzatoarea s-a cam bucurat ca avea nevoie de maruntis.happy

| greenmile00 a răspuns:

La suma asta cel mai bine e sa mergi din magazin in magazin, la sume mai mari poti sa te duci la banca. Cu toate ca poti si cu suma asta, dar pana ajungi la banca reusesti sa ii schimbi big grin

| gogusamsung explică:

Prin bancă înțelegeți BNR? Sau pot să mă duc la orice agenție. Și nu, nu vreau să-mi plătesc factura și nici să îmi iau ceva de la hypermarket. Vreau să am niște bani în portofel până miercuri când e zi de salariu laughing

| vivi_6895 a răspuns:

Dar de ce nu cumperi ceva de la supermarket? Si scapi de ei.Sau la agentiile de plata a facturilor sau la posta.Acolo mai stiu ca se cauta maruntul, dar acum nu stiu daca ti-l schimba in 2 bancnote de 10 lei.La banca nu ai incercat?

| vivi_6895 a răspuns:

BNR sau orice banca ar trebui sa ti-i schimbewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de casiere...azi am incercat si eu sa schimb prin Slatina dar aici la nici o agentie bancara nu au vrut sa imi schimbe!

| bombonik_4213 a răspuns:

Incearca la posta. fundabig grin?