| Pacuraru_Gabi_1995 a întrebat:

Unde pot schimba MONEDE? Vreau sa schimb din monede in bancnote lei. Am de 10 bani si 50 de bani cam 100 de lei!?

6 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Incearca la magazinele,care au preturi cu banuti:magazine alimentare(poate cele mai mici),librarii, chioscurile de paine, covrigi, unde se mai vand tigari, etc.

| PatrickOscar a răspuns:

La orice banca ar trebui sa iti schimbe monede.

| Pacuraru_Gabi_1995 explică (pentru PatrickOscar):

Am incercat si nu a mers.

| PatrickOscar a răspuns (pentru Pacuraru_Gabi_1995):

Eu stiam ca la banca sunt obligati sa-ti schimbe bani, orice fel, monede sau bacnote, incearca la Posta Romana poate merge si acolo.

| Andrei_Branc_1998 a răspuns:

La banca sau la supermarketuri.Depinde