| anonim_4396 a întrebat:

De ce am nevoie pentru a deschide o firma?

Răspuns Câştigător
| carmen_5367 a răspuns:

De un jurist si de o idee de afaceri si ....bani

3 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Vezi ca ai mai jos o adresa unde gasesti un ghid in care ai trecuti toti pasii pe care ii ai de urmat si toate actele necesare. Este bine sa fii pregatit. Sunt trei etape si pentru fiecare sunt trecute toate cele necesare pornind d la formulare tip (pe care le poti vedea online) si alte documente si avize. Daca crezi ca nu te vei descurca singur poti sa apelezi, asa cum a spus Carra la serviciile unui avocat.
http://www.firme.ro/infiintarea-unei-societati-comerciale-etapa-1.html
Iti doresc succes deplin. Si cred ca e nevoie sa fii calm, hotarat, motivat, sa ai bani sa investesti, sa ai o idee clara despre afacerea pe care vrei s-o incepi si sa ai un plan de bataie... pe termen lung

| somebody a răspuns:

De un cont in banca de cel putin 200 ron, multi nervi si un loc mare unde sa depui maculatura.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Infiintare firma: etape principale;
serviile avocatului;
tarife;
http://www.infiintare-firma.com/