| SERIALS a întrebat:

De ce dansatoarele la bara si cele de striptease primesc mai multi bani decat o vanzatoare la profi? Cu ce e mai presus stripteusa de primeste mai multi bani?

18 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Cu ce e mai presus un fotbalist care câștigă zeci de milioane de dolari dând cu șutul într-o bășică față de un pilot de vânătoare care câștigă doar câteva zeci de mii?

Din punct de vedere al competențelor, fotbalistul nu este mai presus cu nimic. Dar pilotul de vânătoare nu umple stadioane și nu are o audiență de 100 de milioane de oameni la fiecare meci.

Problema nu se pune în termeni de "cu ce e mai presus", ci în termeni de "ce este dispus (sau poate) să facă un om și câți bani poate aduce acel lucru".

Revenind la întrebarea ta, stripteusa te convinge să dai $10 pe un pahar de bere, să-i lași bacșiș și să plătești intrarea în club.

Vânzătoarea nu.

O stripteusă este dispusă să facă un job considerat degradant, să se expună la tot felul de pericole și avansuri, pentru a face ceva mai mulți bani. Oamenii vin să o vadă, clubul încasează bani de pe urma lor, ea primește o parte din încasări și din bacșișuri.

O vânzătoare de la supermarket nu are un job degradant sau riscant, dar nici nu aduce foarte mulți bani. Nu vine nimeni la supermarket de dragul casieriței. Așa că și veniturile sunt pe măsură.

Nu spun că o stripteusă este mai presus de o vânzătoare, că este mai fericită, mai nobilă sau mai împăcată. Îți explic doar de ce o stripteusa face mai mulți bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care-i duma in chestiile astea ma? Esti putin nebun sau cum? O vanzatoare indiferent unde lucreaza, nu se numeste dansatoare/animatoare/pot spune putina pornografie, nu ii da mai mult unu si ii spune hai in camera cealalta sa ne f., pe cand la o vanzatoare ce ii poti cere? Dati-mi si mie o bucata de telemea, dati-mi o pasta de dinti, nu ii faci avansuri, nu pui mana pe ea, nu faci sex cu ea...

| Florences a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,dar din cate aud eu, unele nu permit atingeri sau cereri private catre s.x in dormitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaa... tu cand te simti mai bine...cand iti danseaza o bomboana pe pour it up sau cand iti spune "multimim, va mai asteptam" vanzatoarea de la profi dupa ce cumperi ananas si crema de ras? Cand iti danseaza o somnisoara. Asadar, de aceea primeste ultima bani mai multi. Industria se bazeaza pe profit care depinde de calitatea serviciilor acordate cum ai invatat la educatia antreprenoriala in clasa a 10-a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te pup. Daca s-ar face bani din morala am fi o lume de manastiri.

| AndreiWeisz a răspuns:

E simplu, daca iti arati bucile, primesti mai multi bani.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Daca este vreun domeniu care mereu va avea profit, este legat de vicii. De la alcool, tutun, pornografie, prostitutie, fie ca te dezbaci pe o scena la o bara sau in fata unui web cam...alimentezi niste vicii. Iar cei in cauza sunt dispusi sa plateasca mai mult decat unei vanzatoare de la profi.

| maradi3 a răspuns:

Ai vazut tu grase dansand la bara? happy

| marin81 a răspuns:

Tare intrebarea. Eu zic sa mergi intr-un club de streaptease, dupa care la Profi, vezi si tu unde o sa ~iti vina~ sa scoti bani mai multi din buzunar!

| MorganaM a răspuns:

Pai, pentru ca barbatii sustin aceste lucruri vulgare si depravate. Pentru ca 'au nevoie' de asemenea lucruri desfranate. De exemplu, s-a descoperit in orasul ce a fost foarte bine pastrat datorita lavei, - Pompeii - ca romanii aveau bordeluri inca de pe atunci, ba chiar aveau o camera la ei in casa unde aduceau prostituate. AVeau chiar si culptat la colturile strazilor organul genital masculin. Era depravare de ultima speta! Pe cand la alte popoare nu era asemenea dezmat scandalos. Dar femeile nu aveau drepturi, iar barbatii aveau drepturi sa fie la maximul depravarii. Banuiesc ca s-a pastrat si transmis inca de pe atunci asemenea gretosenii, caci lucrurile rele nu se pierd.
nici eu nu sunt de acord cu porcaria asta. Sa fie mai rau sa fi o femeie decenta decat una depravata?! Dar aceste lucruri sunt sustinute de barbatii cu vicii.
Asa au aparut si sugar-daddies aia...

| anonim_4396 a răspuns (pentru MorganaM):

Du-te tu... desfranari...auzi.mergi in iad si daca ai ravnit la altcineva decat partenerul conform bibliei.desfranari

| SERIALS explică (pentru MorganaM):

Si ce-a patit orasul Pompei pana la urma? I-a pedepsit DUmnezeu cumva?
Si ce inseamna sugar-daddies?

| MorganaM a răspuns (pentru SERIALS):

Pai... A izbucnic vulcanul vezuviu si a acoperit oamenii de vii cu lava... Dar asta nu are de-a face, pentru ca toate orasele imperiului roman erau scandaloase si depravate. Doar ca pompeii s-a pastrat cel mai bine.
sugar daddy? uite aici https://www.seekingarrangement.com/how-it-works/
poti cauta si pe Youtube, explica mai ca lumea totul

| MorganaM a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce ai? Nu inteleg de ce esti nervos si vorbesti asa de urat cu mine...

| anonim_4396 a răspuns (pentru MorganaM):

Nu am nimic. Sunt bine. Multumesc de intrebare.

| GHoST013 a răspuns:

Nu inteleg care e legatura intre chestiile astea?
O animatoare in primul rand danseaza, are un talent si ani de exercitii. Pt profi nu cred ca ai nevoie de mare skill. Apoi sunt platite pentru ca fac spectacol nu doar de club ci si de clienti, pentru ca arata bine, pentru ca sunt dezbracate, etc. Este un viciu ca fumatul, pariule, etc.

De asemenea e vorba de moral in primul rand nu toate femeile s-ar dezbraca pe bani sau ar dansa la bara pentru bani.
Apoi nu toate femeile au corpul facut pentru asa ceva deci da, e normal sa primeasca mai mult decat o vanzatoare de la profi.

| moshulica a răspuns:

Intreaba-te daca vanzatoarele ar dori sa practice meseria de stripteusa pentru un salariu mai mare si daca ar dori si ar fi in stare sa danseze la bara pe un salariu mult mai mare.
Adauga apoi prejudiciul moral creat de practicarea meseriilor "banoase" mentionate de tine si vei avea cu siguranta raspunsul.

| Florences a răspuns:

Ea se dezbraca complet sau aproape complet si uneori danseaza din fund etc, chiar si la bara