| anonim_4396 a întrebat:

De ce sunt asa de scumpe placile video si procesoarele foarte performante?
Firmele astea care le vand, cum isi inchipuie ei ca va cumpara cineva?

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Daca cineva munceste la ceva 1 an de zile de ex. si-l vinde cu: sa zicem 100 de roni, crezi ca va putea trai din 100 de roni inca 1 an sau 2 pana va mai face ceva sa scoata ceva bani? Sa nu mai punem si materialul din ce e facut si materialul a costat bani, nimic nu e gratis...

| Vanqu1sh a răspuns:

Se cumpara, si se cumpara in prostie, placile video nu sunt scumpe, de fapt au preturi foarte bune si ai si de ales, procesoarele numai vorbesc

| elyfel a răspuns:

La noi patronii in general vor sa se imbogateasca repede in cel tarziu un an big grin

| DanyDanyASUS a răspuns:

Sunt Ieftine pentrut ca sunt cele mai slabe! ce sa faci cu 64 biti :l dabia duce Crisys 1 happy

| DanyDanyASUS a răspuns:

Pentru ca Costul de constructie si cel material sunt foarte mari!