| danielagoldica a întrebat:

De circa 17 ani avem o afacere cu imbracamintre in incinta unei piete din bucuresti.Pana in septembrie anul trecut a mers foarte bine.Decateva luni vanzarea este foarte slaba si m-am gandit sa schimb profilul magazinului. Avand in vedere ca in incinta unei piete gasesti practic tot ce vrei eu as vrea sa aduc ceva nou si anume sa deschid un salon de cosmetica canina si farmacie veterinara.Eu am vrut sa-mi tund cainele si la toate saloanele nu am gasit programare decat peste o saptamana. Ce parere aveti de aceasta idee a mea? Vreau sa va mai spun ca un profil extrem de profitabil si care nu cunoaste criza este magazin de cadouri si produse feng shui cu tot felul de gablonturi si cristale uleiuri aromate produse pentru aromoterapie.Aceste produse se gasesc din belsug in dorally si sunt intr-o varietate mare de modele. Din anumite motive eu nu pot deschide un astfel de magazin.

1 răspuns:
| stefangeles a răspuns:

Nu cred ca domeniul conteaza in care iti desfaci afacerea ci sa vii totimpul cu ceva noi sa atragi lumea...vad ca incerci diferite domenii ceia ce este foarte bine documenteaza-te si indreapta-te spre ce crezi tu ca va fi profitabil big grin...succes