| combativul a întrebat:

Deci, azi dimineata am facut o tranzactie pe paypal. Am trimis pe un card de lei, o suma de bani in euro. Nu au intrat nici pana in prezent banii. Din cate am inteles la banca ING( de acolo am cardul) nu poti sa scoti bani daca nu ai card in euro. Pot sa dau refund din paypal?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Paypalul este o platforma internationala de plati.
Cand faci transferul din contul tau de paypal in contul bancar, dureaza 5 zile lucratoare, chiar scrie asta!
Ai rabdare ca nu intra banii instantaneu! Vorbesc din experinta ca am facut destule asemenea transferuri si dureaza.
Acest transfer bancar nu este similar cu platile online, pe care le faci la cumpararea unui produs, de aceea dureaza 5 zile.
Nu-ti fa probleme cu euro si lei, ca poti trimite orice moneda straina in cardul de lei si convesia se face automat.