| anonim_4396 a întrebat:

Deci eu am bani pe card, dar cand incerc sa cumpar ceva de pe steam imi zice card refuzat, de ce?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Acolo se primesc numai CREDIT carduri, ori tu nu ai din acela, ca esti copil mic.
Tu ai un DEBIT card, care probabil este legat de contul tau bancar, unde iti intra alocatia, asa-i?

CREDIT CARDUL este un card de oameni mari, care au imprumut bancar.

| Dismally a răspuns:

Nu ai bani, e blocat, nu suporta platile online, suma maxima de la tranzactiile cvv este prea mica etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate nu e card compatibil pentru plăti online. Contactează banca care a emis cardul.

| snzpaul a răspuns:

Experimentând problema asta când încercam să cumpar de pe Steam Market, am observat că doar cardurile de credit au posibilitatea de a achiziționa ceva. Cele de economii sau de debit, nu merg! Dacă nu asta e problema, se poate să fi introdus codul CVC (cel de trei litere de pe spatele cardului greșit), în orice caz, verifică toate datele încă odată.