| Lorenyk a întrebat:

Este cineva de aici reprezentant avone? as vrea sa stiu si eu cam cat se poate castiga, in functie de valoarea comenzii pe care o faci? si cum poti deveni reprezentant avone?

12 răspunsuri:
| optimista_5827 a răspuns:

Nu e mare afacere. de ce? pentru castai cu mana in ele si iti vei lua toate prostiile, vei mai pune produse dela tine numai sa rotunjesti comanda ca sa ai discount mai mare, vei ramane deci si cu produse nevandute. plus ca sigur vei comanda nu stiu cecrema de5 ori ca e super oferta big grin...sigur le vei vinde tu...si nu le vei vinde, pentru ca nu neaparat ce crezi tu ca se vinde, chiar se vinde. vei da pe datorie si vei pune tu banii la factura, urmand sa recuperezi apoi banii... ceea ce nu e neaparat necesar big grin, ca doar mai sunt si rau platnici.
sincer...mai bine cumperi de la altele, ca tentatia e mare cand stai cu ele in manawinking

| JustMeFlory a răspuns:

Te referi la firma de cosmetice Avon, nu? Eu am fost reprezentanta. Discountul este de 20-25% pe comanda, deci castigi fooarte bine daca ai comanzi mari(peste 7-8 mil). Daca ai comenzi mici nu simti ca faci bani, mai ales daca esti reprezentanta te asigur ca iti vei lua foarte multe produse, si vei ramane fara niciun ban.Partea buna la Avon este ca dau destul de des cadouri, si ai si un mini-catalog pentru reprezentanti unde sunt produse cu reducere de pana la 70%.
http://www.avoncosmetics.ro/PRSuite/home_page.page

Uite pagina lor, mai uitata-te si pe acolo poate gasesti ceva interesant.Si inca ceva trebuie sa ai minim 18 ani, daca nu te poti inscrie pe numele mamei, tatalui.
Succes!:)

| Jonsdottir a răspuns:

Nu sunt reprezentatoare avon, dar matusa mea a fost si mi-a zis ea cum se procedeaza.de ex.cineva vrea un fond de ten de 13 lei, tu te duci si cumperi fondul de ten cu 10 lei.deci primesti 30% din valoarea produsului tongue

By Dy
Xo~Xo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Avon se numește firma.
Comanda minimă este de 110 ron, iar câștigurile și premiile sunt în funcție de valoarea comenzilor: 15% peste 110 ron, 20% peste 260 ron, 25% peste 39O ron și 30% peste 550 ron.
Comenzile sunt onorate în maxim 2 zile lucrătoare la adresa menționată de tine.
Înscrierea se face prin plasarea unei comenzi minime de 110 ron.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fii reprezentant AVONE nu este rentabil! Discounturi. le sunt mici, incepand de la 15% la valuarea totala a comezii de 200ron, pana la 35% daca valuarea comenzii tale depaseste 560ron.In principiu daca ai siguranta ca vei avea comenzi ce vor depasi suma de 800ron, bugetul alocat tie poate fi satisfacator.Ca reprezentant vei primi si un catalog in care reducerile produselor vor depasi 50%, dar nu vei beneficia de discount la valuarea comenzii din acest catalog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cat faci comanda si cum poti sa devi reprezentant intra pe www.avoncosmetics.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu sunt reprezentant avon de aproape un an ma numesc Ivan Gabriela poti castiga un milion la patru milioane de comanda plus multe alte cadouri si competiti pentru reprezentanti... poti deveni reprezentant foarte usor cu numai 3 copii dupa buletin daca vrei sa devi reprezentant avon iti las id meu silvia5539 si numarul de telefon 0726480699

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se castiga destul de bine ai discaunturi mari si cadouri daca faci comanda de peste 110 lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt reprezentant avon, si este foarte rentabil. nu ai nimic de pierdut, ai doar de castigat si daca nu faci fata, adica nu ai comenzi, poti renunta oricand

Răspuns utilizator avertizat
| miha92_9353 a răspuns:

Bani primesti de la avon, depinde de cate comenzi faci.cat mai multe comenzi atatia bani mai multi. te pup. papa