| anonim_4396 a întrebat:

Este legal sa vand pe site-ul Okazii fara sa platesc vreo taxa?

2 răspunsuri:
| z8 a răspuns:

Este legal. Diferenta intre okazii si alte magazine este : okazii e fara taxe = statul nu te protejeaza daca te fura sau te fraiereste vanzatorul/cumparatorul, alte magazine sunt cu taxe = statul te poate ajuta daca esti furat, pacalit, la electronice poti returna aparatul decurs de 10 zile si-ti iei banii inapoi, no questions asked, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrei sa vinzi - platesti!
asta e.
Acolo nu poti vinde legal sau ilegal. Toata lumea vinde la fel.