| Nemoizselmo a întrebat:

Este safe sa cumperi de pe pandabuy daca folosesc card de debit? Vreau sa imi cumpar nike air max plus tine, voi avea probleme la vama sau chestii de genul?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu recomand pentru simplu fapt ca este mult prea scump sa trimiti pachetul inapoi, doarece marimile NU se potrivesc.
Oricum te ajunge mai mult sa cumperi online, fiindca ai de platit transportul si taxele vamale.

Cumpara-ti din magazin fiindca ii poti proba si la nevoie ii poti schimba.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Este safe, doar ca probabil va trebui sa platesti taxe vamale.

| VoidEternal a răspuns:

Eu personal nu as cumpăra nimic din China decât cu un card pe care îl alimentez doar cu suma pe care urmează să o cheltui in următoarea ora.

| carevaescu a răspuns:

Cardul de debit și problemele la vamă sunt două subiecte diferite.
Probleme nu vei avea dar s-ar putea să trebuiască să plătești taxă vamală și TVA - depinde valoarea bunurilor. Plus eventuala deplasare la punctul vamal să ridici produsele.