| BoBByBlack1241 a întrebat:

As vrea sa strang niste bani pentru un calculator.
Momentan strang ce imi da parinti de buzunar, asta include sa stau nemancat saptamani. Oricum o fac si vreau sa strang 3000 lei cat mai rapid. Parinti nu imi dau alocatia doar 100-50 lei pe saptamana, si as vrea sa strang mai mult dar nu stiu cum.
Niste prieteni mi-au spus sa bag la pariuri sportive. Am 16 ani apropo. Vreo idee! Funda! PS. Nu ma puneti sa cer parintilor sau bunicilor sau prietenilor vecinilor etc. Sau sa ma apuc sa vand chestii.

Răspuns Câştigător
| aawee a răspuns:

Iti sugerez sa nu te apuci de pariuri. Iti trebuie bani acolo ca sa poti face bani. Pentru profit, pariorii joaca pe cote foarte mici la sume foarte mari = la sigur, restul e doar Fun.
Eu sunt sigur ca poti face bani si altfel. Iti recomand site-ul www.23lei.ro. Mai mult ca sigur poti oferi un "serviciu" pentru care altii ar plati. Vii cu idei creative si poti castiga pe termen lung;)

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu baga la pariuri, o sa pierzi 5-10 lei aiurea.
Daca ai 16 ani, deja poti gasi job-uri, de exemplu ajutor de mecanic, instalator sau electrician, sau pe la un restaurant, spalator de vase sau chiar si ospatar, daca esti dispus.