| Andra_Maria_1997 a întrebat:

Hei TPU-ustilor! Am si eu o intrebare..am 17 ani [am trecut clasa a Xl -a] si as vrea sa ma angajez pe timp de vara...e aiurea sa le cer bani parintilor de fiecare data cand vreau sa-mi iau ceva si vreau sa am si eu banii mei. Ceva idei/oferte? Multumesc!

1 răspuns:
| Bogdanel97 a răspuns:

Salut! La 17 ani ai putea lucra la restaurant (daca ai experienta), la baruri (ceea ce mie nu prea imi place). La supermarket-uri sanse mai mici sa te ia. Am tot 17 ani, si sunt de aceeasi parere cu tine happy. Deci, la supermarket-uri trebuie sa ai cel putin 18 ani sa te angajeze ca sa iti faca contract pe perioada verii. Daca ai cunostinte care lucreaza la resturant ai putea sa iei prin persoana respectiva legatura cu seful localului, ca sa mergi la un interviu si sa vezi daca te accepta.winking Eu cel putin nu am avut noroc anul asta... Anul viitor sper sa am sanse mai mari. Bafta. happy