| Geaniiina a întrebat:

Hello, TPU. De curand am implinit 18 ani si doresc sa-mi fac un card Visa pentru cumparaturi de pe anumite site-uri. Cum nu ajung in oras decat marti, am si eu niste intrebari... Ce am nevoie pentru a-mi face acest card ( acte de exemplu )? Si stiti cumva cat trebuie sa platesc pentru a-l face? Ar mai fi ceva ce ar trebui sa stiu despre acest card, gen, informatii esentiale?

Răspuns Câştigător
| nuestenimic a răspuns:

Un card este simplu de facut nu ai nevoie decat de buletin si sa deschizi un cont in euro sau lei o sa completezi niste formulare la banca acum depinde ce banca alegi eu mi-am facut unul la Raiffesen Bank si nu am platit nimic pentru el doar o taxa lunara de 15 lei pentru plata cardului sunt unele banci care o sa- ti ia mai putin plata lunara a cardului si cardul o sa soseasca in cateva zile te anunta Banka