| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, cum reacționați atunci când intrați în magazin iar vânzătorii isi dau coate sa fuga în spate în depozit pentru ca nu vor sa servească? Cum gestionați situația? Faceți reclamație sau va retrageți ca sa nu ii deranjați?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dragă VacăGrasă, așa de curiozitate: chiar fug de tine vânzătorii, in halul ăsta?

| J0B0MAT a răspuns:

Sparge o doza de ceva din greșeală.Nu mai pleacă nimeni. Eventual te poți oferi să o plătești, vezi să fie una ieftină, dar eu zic că merită dacă dai de asemenea frustrați.

| Lukasssz a răspuns:

Este neplăcut să fii tratat astfel într-un magazin. Este important să gestionezi situația într-un mod care te face să te simți confortabil și respectat. Poți alege să faci o reclamație către managerul magazinului pentru a-ți exprima nemulțumirea sau poți decide să te retragi și să cauți alte opțiuni pentru cumpărături. Este important să iei în considerare cum te simți în acea situație și să acționezi în consecință.

| SuNaM a răspuns:

Bine ca nu ma dernjeaza ei pe mine. Ma lasa in pace sa pot fura linistit. E perfect daca fac asta!

| MistarGoGu a răspuns:

Le spun ca am 10.000 de lei de cheltuit in magazin sa ii vezi cum ies ca ursii din barlog...