| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, dacă un vânzător vede ca vine un client în fuga sa mai cumpere ceva și a trecut 1 minut de la ora închiderii și când ajunge clientul, vânzătorul ii inchide una în nas și arata al treilea deget și rade, poate vânzătorul sa fie sancționat disciplinare dacă el a făcut asta în timpul sau liber și nu în timpul orarului de funcționare?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu poate sa fie sanctionat, decat daca potentialul cumparator este un politist sau este o ruda cu patronul magazinului!
in rest trebuie sa il dai faci sesizare la politie si demonstrezi printr-o proba video ca ti-a aratat degetul mijlociu, si toate astea pentru a primi o contraventie laughing
stiu ca tu zici de cazuri ipotetice si nu chestii neaparat reale desi sunt posibile
marea majoritatea ii vom arata si noi degetul, eu ii voi promite ca il astept sa iasa de la muncawinking

| Lukasssz a răspuns:

Nu frate

| siriusblack98 a răspuns:

Ba poate fi sanctionat disciplinar ( contrar a ceea ce au zis ante-vorbitorii mei ) de catre angajatorul sau si iti explic si de ce:
In momentul in care tu semnezi un contract de munca, te supui unor anumite clauze/conditii si in momentul in care devii angajatul unei firme, tu reprezinti respectiva firma. In momentul in care prin actiunile tale faci o reclama negativa respectivei companii, chiar si in afara programului de lucru, poti fi sanctionat intern si cercetat disciplinar. Oricum, ai foarte mult timp liber ca sa debitezi tot timpul astfel de scenarii iesite din cotidian.