| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, când mergi la un magazin iar vânzătorul va arata discret al treilea deget iar gestul nu se vede pe camera și nici nu l-ați filmat în timp ce făcea asta sunt șanse sa fie dat afara dacă ii faceți reclamație dar nu aveți dovada fizic?

Răspuns Câştigător
| Goete a răspuns:

De ce as vrea sa dea afara un om pentru ca mi-a aratat un deget happy?
Daca o chestie probabil "normala" l-a facut sa imi arate al treilea deget, as sabura la maxim modul cum l-as face sa ajunga in momentul in care sare la mine si asta da, ar capta camerele happy

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, din atata lucru nu se da afara, dar i se poate da un avertizment.

| blackann a răspuns:

Nu l da afara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi fără dovadă, nu prea ai cum să faci plângere, nu? Sau o faci, dar nu te crede nimeni.

Dar nu văd de ce ridicarea degetului mijlociu la un client ar fi o problemă atât de gravă, încât să-l dea afară sau să se facă o plângere? Cel mult ar primi o mustrare, asta în cazul în care clientul chiar vrea să meargă până acolo.

Până la urmă e un gest și atât, mai ține și de noi cum interpretăm lucrurile. Evident, dacă gestul acesta ar mai fi urmat de multe altele sau de un limbaj jignitor, ok, atunci poți să-i faci toate plângerile din lume.

| Maly29 a răspuns:

Mai greu, cel putin din punctul meu de vedere
Ignor si gata