| PhoineixR a întrebat:

Heyhappy Ma lamureste careva cum functioneaza acest paypal? As vrea sa-mi fac un cont dar nu am 18 ani doar 16 si as vrea sa pun datele mamei mele si card si nume tot. E un card mastercard de la otpBank si are o suma de bani pe el... se poate sa ii retraga comision din acei bani? Nu ma prea pricep si inca ceva. Daca o sa am bani pe contul mamei mele acei bani intra direct pe card? Sau mai pe scurt cum pot sa ii scot din contul de paypal pe card? Daca ma ajuta careva voi fi recunoscatorhappy O zi bunahappy

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Uite un exemplu, x are un cont pe site y si vrea bani de pe acel site, intermediarul se numeste paypal = e un serviciu online de primit banii, ai nevoie de un card visa si de o confirmare de card https://www.paypal.com/us/home
https://www.youtube.com/watch?v=b6V0jf0Icts

si tu poti trimite cuiva bani si tu poti primi, eu primeam direct in ron, parca plateam 1 dolar per tranzactie, mai intreaba-ma

4 răspunsuri:
| PhoineixR explică (pentru RAY):

Mersi si atunci pot adauga cardul mamei? fara sa fie probleme?happy si daca fac o suma de bani pe internet acei bani merg direct in contul de paypal dupa care pot sa merg la bancomat sa-i scot?

| RAY a răspuns (pentru PhoineixR):

Orice fel de card man, corect, eu primeam de la un web site, imi trimitea prin paypal apoi le trimiteam pe card, imi lua ceva de fiecare data, daca ai contul in ron vine in ron

| PhoineixR explică (pentru RAY):

Ok mersii mult deci nu e riscul daca bag datele reale cardului mamei sa se faca furt sau ceva de genu;?