| rauland1 a întrebat:

Imi explicati si mie un pic cum functioneaza PayPal?

5 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Mecanismul e simplu. Tu ai bani in cont, paypal ii tine acolo blocati daca ai facut o achizitie, si cand primesti produsul sunt virati catre vanzator. Pana nu iti primesti marfa, banii nu ajung la vanzator, astfel ai o garantie ca nu pierzi banii. Asta ca o explicatie babeasca... Cea oficiala o ai mai sus de la alte persoane.

| OnuOnulică a răspuns:

Paypal este o modalitate de plati pe internet cum a zis si geo.

| YoChriss a răspuns:

Hey! PayPal este cea mai mare companie de procesare a plăților online la nivel global, deținută de gigantul online eBay. Compania a procesat plăți mobile în valoare de 14 miliarde de dolari în 2012, față de 4 miliarde de dolari în 2011. PayPal a avut venituri de 5, 6 miliarde de dolari în 2012, care au reprezentat 40% din veniturile totale ale eBay, și avea, la finalul anului, 123 de milioane de conturi active.

Sursa: ro.wikipedia.org

| justyoung9 a răspuns:

Paypal este o modalitate de plati pe internet.Iti poti pune in cont un card pe care poti sa retragi banii din contul online Paypal

| rauland1 explică:

Mersi, dar vreau sa stiu daca costa sa ai un cont de paypal? Adica iti ia bani lunar ca sa tii contul deschis? Si atunci cand primesti bani?