| iSpoat a întrebat:

Imi ia taxa daca trimit 80 de dolari cuiva prin Paypal metoda Friends & Familly? De precizat ca nu suntem in aceeasi tara.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Tie nu-ti ia taxa, dar ii ia celui caruia ii primeste.
Asa functioneaza paypalul.

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cred ca iti ia, adica sigur dar nu stiu exact cat, undeva la 10% daca nu ma insel.Cel mai indicat este sa-i intrebi pe ei.De ce nu trimiti cu MoneyGram sau Western Union, ca tot aia e, plus de asta nici nu-ti trebuie sa ai cont la aia.Cam toti te taxeaza la fel, poate MoneyGarm ceva mai ieftin.

| Cutezătorul4k a răspuns:

O sa iti ia o taxa de 1, 73euro/dolari, asa mi-a luat si mie cand mi-a transferat cineva prin paypal 40e