| alex19051988 a întrebat:

Imi puteti spune cum se face un cd cu Windows ca am auzit de la altii ca nu este acelasi lucru ca si cum ai face un cd cu muzica, poze sau programe.

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Bineinteles ca nu e acelasi lucru,filmele si muzica le copiezi doar,windows-ul trebuie sa-l faci bootabil! Acum sa nu te complic cu setarile prin nero, cel mai simplu descarci o imagine de cd/dvd cu windows in format iso/nrg si dai dublu clic pe ea. Odata ce a aparut fereastra cu nero, alegi viteza si burn.

| alex19051988 explică:

Eu folosesc Cdburnerxp pentru a face cd-uri. Dupa ce fac acea imagine ISO sau o gasesc pe internet abia atunci adaug fisierul meu cu Windows in programul meu de facut cd-uri. Nu se poate face cumva ca fiserul meu Windows car el-am downloadat sa poate fi imagine de tip ISO decat sa gasesc pe internet.

| rivelinio a răspuns:

Intra aici http://www.videotutorial.ro/? p=333 si urmareste tutorialul de mai jos.bafta!

| liviufirst a răspuns:

Trebuie sa fie bootabil. Adica calculatorul sa porneasca cu cele ce ai tu pe cd (dupa ce ai setat in bios). Uite un tutorial...http://www.youtube.com/watch?v=YbirpJxquXA

| missdevil a răspuns:

Nu, nu e acelasi lucru. Un cd cu windows trebuie sa fie bootabil, de'asta trebuie sa il faci de tip ISO. Vezi ca ai optiune acolo in programul pe care il folosesti la facutul CD/DVDurilor. De exemplu Nero