| radutzu23 a întrebat:

Imi puteti spune, va rog frumos daca este posibil sa bagi bani pe cardul unei persoane (card de debit) dintr-un ATM.
Este posibil? fara a te duce la ghiseul bancii.

6 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Nu

| cristimihailov a răspuns:

Teoretic nu. Din motive de securitate nu poti incarca contul unei persoane fara sa se stie nimic despre tine.

Plata prin banca, card, etc pot fi urmarite.

E in legea societatilor financiare stipulata asta. In plus nici BNRul care guverneaza toate bancile nu poate aproba asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,stiu ca se poate la ing si brd. La brd este cunoscut sub numele de "robotel" daca nu ma insel.

| Vlach a răspuns:

Da,mi se pare ca da

| ShadoWCrist a răspuns:

Da,se poate.

| radutzu23 explică:

Multumesc frumos, pentru raspunsuri.