| croissant a întrebat:

In cat timp ajunge transferul bancar de la ing in bt?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si bineinteles nu cum zice Violetta. Un transfer bancar dureaza cateva ore lucratoare. daca nu sunt in sistemul de plati instante, nicidecum nu 2 zile

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un transfer bancar poate dura 1-2 zile (lucratoare), de la ING la BT.
Daca este facut dupa amiaza sau dupa ora 17, cand inchid bancile si tranzactiile bancare sunt finalizate, banii intra a doua zi.
Daca transferul se facea de la BT catre BT, transferul era posibil in cateva ore.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar trebui instant daca e intre persoane fizice ca ambele banci au aderat la serviciul de plati instante

| dullcat a răspuns:

De obicei cateva ore sau o zi.Eu sunt la BT si nu am primit in aceeasi zi.

| Hyperion7 a răspuns:

Ar trebui sa vina instant, dar daca nu a venit, înseamnă că într-o zi sau 2 zile.

| vecinuldinvis a răspuns:

De fapt...
Timpul necesar pentru a efectua un transfer bancar de la ING la Banca Transilvania (BT) poate varia în funcție de mai mulți factori, inclusiv:
1. Tipul transferului: Dacă este vorba despre un transfer intern între conturile dvs. la ING și BT, acesta ar trebui să fie procesat în câteva minute sau ore, de obicei în aceeași zi bancară.
2. Orarul și ziua transferului: Dacă efectuați transferul în timpul zilei bancare și înainte de orarul limită al băncii, este mai probabil să fie procesat mai rapid. Dacă efectuați transferul într-o zi nelucrătoare sau după orarul limită, acesta ar putea fi amânat până la următoarea zi bancară.
3. Transfer internațional sau național: Dacă transferul implică conversia valutară sau implică bănci din țări diferite, acesta poate dura mai mult, în funcție de politica și procesele fiecărei bănci implicate, precum și de timpul necesar pentru confirmarea și procesarea transferului.
O idee buna ar fi sa contactezi banca si sa intrebi... probabil ca stiu cel mai bine happy
Pe forumul asta se dau medalii la cine raspunde repede si gresit?