| Motzei a întrebat:

De ce dureaza atat de mult transferul bancar dintr-o țara in alta?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dureaza mai mult in cazul cand cele 2 banci (banca ce transfera si cea care primeste transferul) nu sunt banci corespondente.

| Motzei explică (pentru Ioandelasal):

Asta știu, dar care este procesul de dureaza așa de mult?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Motzei):

Asta nu stiu, nu m-a interesat, n-am avut asemenea transferuri.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la banca si întreaba i pe ei de ce

| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde de suma. Ce inseamna mult? Ar trebui sa dureze sub 5 zile lucratoare in orice situatie.

| pufulescu0o a răspuns:

Din alta tara adica? Din Germania in Romania transferul din cont in cont dureaza 3 zile, la fel ca transferul din cont in cont in interiorul Germaniei.