| SideBySide11111 a întrebat:

Iti poti deschide un cont bancar fara card?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pare ca nu stii ca un card este asociat unui cont bancar curent si nu contul este asociat cardului.
Asa fiind iti poti deschide un cont curent sau cont de economii., fara a solicita si un card.

| darrio2007 a răspuns:

Da. Numai ca va trebui sa mergi la banca de cate ori vei dori sa scoti niste bani. Semnaturi si alte chestii. Cardul este asociat unui cont. Cu el poti scoate mai usor bani din cont.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sigur

| lpavel a răspuns:

Binenteles, la orice banca iar apoi daca vrei iti faci si card bancar pe acel cont!

| Vântulalb a răspuns:

Da.

| IceRope a răspuns:

Da. De exemplu, la ING îl poți deschide stand în pat, de pe telefon.

| gabriel2004o a răspuns:

Pe Revolut da

| ina2x a răspuns:

Da, poti si daca vrei poti sa iti faci si card pe acel cont dupa aceea.