| anonim_4396 a întrebat:

La noi in Romania,daca esti un medic extrem de competent, poti castiga foarte multi bani?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai propriul cabinet sau lucrezi in mediul privat poti... in sistemul de stat ai aceeasi grila de salarizare oricat de competent ai fi

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Hai sa fim seriosi, medicii o duc bine. Salariul nu recompenseaza munca extraordinara pe care o fac, insa spagile pe care le primesc ii fac sa aiba un trai mult mai bun decat al unui profesor, sa zicem.

| Peridava a răspuns:

Ca sa fii "un medic extrem de competent", trebuie sa ai multa experienta. Si asta, se cistiga in multi ani de practica. Teoria invatata pe de rost nu te face medic bun. E doar o baza de la care sa pleci.

| aLExaNdRuUUul a răspuns:

Ca sa devii asa ceva trebuie sa ai multa experienta... Dar doctorii in ziua de azi nu mai vindeca oamenii, ci le cere bani.

| teoooGT1993 a răspuns:

DA

| piticapunct123 a răspuns:

Da, dar ca sa fii un medic extrem de competent iti trebuie multe studii, daca ai toate studiile necesare iti poti deschide un cabinet privat din care poti sa castigi multi bani, sau poti sa te angajezi la un spital privat. Sper ca te-am ajutat!