| anonim_4396 a întrebat:

Ma poate ajuta si pe mine cineva?
Sunt in clasa a 11a pe profil economic...Si incepand cu clasa a 11a se organizeaza firme de exercitiu...Si ni s-a spus sa cautam sponsori, persoane fizice sau juridice, noi am putea impartii pliante sau face reclama, in schimbul unei sponsorizarihappy
Oare am avea sanse sa obtinem sponsorizari? Sau cunoasteti persoana/firme care ar oferii? Sau daca stiti firme care fac pliante, carti de vizite si brosuri?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Janina
| Janina a răspuns:

Eu am terminat liceul de 2 ani, firma de exercitiu a reprezentat mult pentru mine, deoarece mi-a placut conceptul si am lucrat mult la ea.
faceti o mapa care sa contina un catalog, cateva pliante, oferte, pixuri si ce mai aveti voi pe la firma, ce ati preluat de la ceilalti.
Mergeti la firmele mari de la voi din oras, sau chiar la primarie.
Micii intreprinzatori nu o sa va dea niciodata nimic, nu ii intereseaza.
La firmele astea prezentati ideea proiectului si le lasati cate o mapa si un telefon de contact. e bine sa aveti la voi si un contract de sponsorizare in 3 exemplare: 1 firma, 1 voi si 1 la contabilitatea liceului.

pliantele, cartile de vizita si chiar catalogul va sfatuiesc ca il faceti voi, eu am facut acum 3 ani la o firma specializata si pe cateva pliante, carti de vizita, pixuri si un baner am dat 9 milioane.
Faceti cat mai multe tranzactii, iar apoi trimiteti ordinele de plata la ROCT...conteaza foarte mult sa aveti o activitate buna, astfel puteti fi selectati pentru targuri de profil, nationale si internationale.
Bafta multa, iar pentru alte detalii contacteaza-ma pe privat.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu ma refeream ca impartim pliante daca ne sponsorizeazabig grin
si apoi si noi trebuie sa facem pliante pentru.firma noastrabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Site-ul pentru.firma de exercitiu l-am facuthappye aproape gata!
insa avem nevoie de plianhte si toate aleahappy

| ina a răspuns:

Incearca la firmele care pun geamuri termopane, la curieri rapizi, la Orange, Vodafone, Cosmote...etc.Gandeste-te de la cine ai primit tu pliante si mergi si intreaba!

| ruxy_4595 a răspuns:

Sponsuri oha nu se baga nimenilaughing ce vrei sa piarda timp bani? pliante se gasesc online sunt simple de facut si ies marfa la fel carti de vizita si brosuri...intrebarea mea pentru toti care stiu despre ce e vb v-ati facut site pentru firma? in afara ca site-ul e pentru publicitate etc ce trebuie sa contina neaparat?