| Twister09 a întrebat:

Merita sa merg in Germania pe 1800 de euro?
Chiria si una alta plătesc eu.
Si sunt singur.
Ar merita, cu cât mai raman in mana?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu pot spune pentru ca nu stiu cu cat ramai in mana. Conteaza mult cat de econom esti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, merită ca experiență de viață.

| Vântulalb a răspuns:

Cat e chiria? Cat e "una-alta"? De unde sa sim cu cat ramai in mana?
Dar una peste alta, tot merita sa mergi la lucru in afara. Altii merg si pentru mult mai putin si tot ies in castig.

| MPersephone a răspuns:

Spui ca salariul tau e de 1800? Daca e asa, atunci e un salariu bun in Germania. Doar ca daca stai singur in apartament ar fi prea scump. Daca stai cu cineva, dar ai camera ta, iti poti permite, dar depinde si de cat de econom esti. Dar salariul e considerat destul de ok.