| anonim_4396 a întrebat:

O ruda de-a mea lucreaza la o firma care restaureaza mobila adusa din germania,si a gasit intr-una 3 bancnote : 2x 100 (HUNDERT SCHILLING din 1969) si 1x 500 (FUNFHUNDERT SCHILLING din 1965 julie 1)
Imi poate cineva spune unde si cu cat as putea sa le vand ?
DAU FUNDA !
Multumesc

3 răspunsuri:
| OneShot001 a răspuns:

Imi puteti da ceva site-uri de antichitati?

| hiperkevin a răspuns:

Pai daca nu mai circula nu le poti vinde
daca gasesti un colectionar da dar la o banca nu tii schimba de ex pune pe ebay

| ursyca a răspuns:

Poti incerca la anticariat, iar pretul il negociezi cu anticarul. nu sunt prea valoroase, dar oricum, merita incercat. bafta