| OneShot001 a întrebat:

Am 3 bancnote austriece : 2x 100 (HUNDERT SCHILLING din 1969) si 1x 500 (FUNFHUNDERT SCHILLING din 1965 julie 1)

Imi poate cineva spune unde si cu cat as putea sa le vand ?

DAU FUNDA !

Multumesc

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

SA NU CUMVA sa faci prostia sa iti pierzi timpul cu okazii.ro sau alte mizerii autohtone similare, pline de bisnitari. Ia si arunca frumos cu ochiul pe ebay, vezi cam cu cit se vind bancnotele respective de obicei, cauta frumos forumuri mari de numismatica de pe la noi si de-afara, intreaba, pune poze eventual cu bancnotele tale, trage concluziile.

P.S. Uite, ca sa te ajut cu un punct de start - http://forum.transylvanian-numismatics.com/......wtopic.php

8 răspunsuri:
| MuñequitaLoka a răspuns:

Pe okazii.ro sau pe mercador.ro

eu sunt interesata sa cumpar...cu cat le vinzi?

| OneShot001 explică (pentru MuñequitaLoka):

Avand in vedere ca pe ebay se vinde cam cu 300 de dolari 1 bancnota de 500 eu le dau pentru 500RON pe toate trei

http://www.ebay.de/......0539949743

http://www.ebay.de/......0708617825

| dariuszxc a răspuns (pentru MuñequitaLoka):

Buna...te mai intereseaza bacnota hundert schilling 100? am si eu una de vazare daca te intereseaza

| OneShot001 explică (pentru dariuszxc):

Nu mersi, si eu vreau sa scap de ele big grin

| dariuszxc a răspuns (pentru OneShot001):

happy

| MuñequitaLoka a răspuns:

Nu prea ai sanse sa le vinzi la acel pret...pe alte site-uri se vand la preturi mult mai mici happy good luck!

| OneShot001 explică (pentru MuñequitaLoka):

Cam la ce pret ar trebui sa le vand?

| OneShot001 explică (pentru MuñequitaLoka):

Cam la ce pret ar trebui sa le vand?