| ALEXICAmarketing a întrebat:

Oare ce marja de profit aduce comertul cu haine si incaltaminte la mana a doua?

5 răspunsuri:
| mihaigrecu345 a răspuns:

Depinde de zona. Hainele SH s-au vandut in anii trecuti in zona mea ca painea calda. Erau ieftine si "de firma". Acum mai putin pentru ca au bagat niste preturi... Daca nu exista in zona ta magazine cu articole sh, deschide unul cu incredere. Daca exista trebuie sa iei in considerare mai multe aspecte. Trebuiesc spalate, calcate, sortate, etc.

| ALEXICAmarketing explică (pentru mihaigrecu345):

As incerca magazin pe internet si poate un mic magazin langa metrou unde sa probeze cei care comanda de pe net.

| superAndrei a răspuns:

Eu am unul pe net, e destul de profitabil! Totul tine in promovarea pe care ti-o faci!

| mihaigrecu345 a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

Da, are dreptate superAndrei, tine de promovare dar si cum iti prezinti produsele. Eu am avut probleme cu incaltamintea, am luat un nr care stiam ca se potriveste si nu s-a potrivit, deci te poti astepta si la retururi. Si trebuie sa faci poze in prostie, nu e ca atunci cand primesti un csv sau xml si iti incarca automat toate datele. Pozele trebuie sa fie de buna calitate, si siteul trebuie sa arate profi. Daca zici ca ai posibilitatea de spatiu langa metrou, in primul an cel putin o sa castigi mai mult de acolo decat pe net.

| ALEXICAmarketing explică (pentru mihaigrecu345):

Deocamdata nu am spatiu.Doar testez piata.Am in stoc 21 de produse.Trebuie sa faci multe poze si sa postezi pe multe site-uri de anunturi.Este o activitate cat de cat placut, nu dau cu sapa.