| ALEXICAmarketing a întrebat:

Oare care este marja de profit la o firma de funerare?
Reclama facuta cu pliante in cutiile postale (am vazut multe flyere cu funerare puse in blocurile din Bucuresti) este oare eficienta?

3 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Asta e culmea! Sa-si faca reclama prin flyere, la asa obiect de activitate.
Oricum, din ce am vazut pe la stiri, cred ca au profit frumusel. Pentru ca vre-nu-vrei, decedatul trebuie spalat, imbalsamat, etc, sicriu... etc si inmormintat. Si costa.

| ALEXICAmarketing explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Nu esti din Buc se pare laughing Am auzit ca o firma din asta de pompe funebre distribuie chiar 200.000 de flyere pe luna laughing Eu am gasit chiar 4 tipuri de flyere diferite intr-o zi cu funerare laughing

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

La mine in oras NU se face astfel de reclama. E macabru. Chiar li s-a interzis sa puna in vitrina/poarta obiecte funerare ca sa nu sperie copiii. Au doar firma si atit.
Dar unde concurenta e mare... iar primarului nu-i pasa...