| Ibdieb a întrebat:

Poate sa-mi trimita cineva din alta tara banii eu fiind in Romania? În afara de western union va rog, sa mi intre direct in contul bancar

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate prin transfer bancar, de la banca persoanei respective la banca ta.
Trebuie sa-i dai numele si prenumele, unitatea bancara si codul IBAN al contului tau.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca da, se poate, eu fac asta foarte des.
Se poate foarte simplu prin transfer bancar international, de la orice banca din strainatate, direct in contul tau bancar din Romania, conversia facandu-se automat din valuta in care sunt trimisi, ajungand n contul tau bancar in lei.
Atentie, aceste transferuri internationale se pot face in aceeasi zi, sau in 2-3 zile maxim.

| FreddieM a răspuns:

Sa descarce aplicația Wise. Pune datele lui, și transfera la un comision minuscul, aproape instantaneu, orice suma.
Cheers