| MiauMiau22 a întrebat:

Politehnica din București este facultatea Antreprenoriat, Ingineria și Managementul Afacerilor (FAIMA)? Ca nu mai inteleg. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Supps a răspuns:

In cadrul Universitatii Politehnice din Bucuresti se afla mai multe facultati, fiecare facultate avand la randul ei diferite specializari.
Deci, raspunsul este nu, FAIMA apartine de UPB, nu este UPB. UPB este un conglomerat de facultati, daca imi permiti sa il numesc asa.