| nicoleta01 a întrebat:

Pot gasi un loc de munca pe timp de vara la varsta de 15 ani? (aproape 16big grin) am inteles ca ar angaja la kaufland... stiti ceva? multumesc :*

11 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

La varsta de 15 ani poti sa te angajezi numai cu acordul parintilor.

La Kaufland nu cred ca angajeaza minori, ei vor in general persoane cu experienta.
Si sigur nu angajează numai pe perioada verii.

Cei de la case, marea majoritate au si facultate terminata.
Si pentru marchendiseri (cei care aseaza produsele) vor de asemenea experienta si oricum liceu terminat eventual si facultate.

Poti sa incerci sa imparti fluturasi, sau sa pui in posta.

| Ana_6561 a răspuns:

La 15 mi se pare o slujba potrivita pentru tine de a fi reprezentant avon sau lider daca vrei castiguri mai mari. Daca te intereseaza mai multe detalii spune-mi.

| Floreenofficial a răspuns:

La Kaufland au nevoie de oameni cu experienta ca e mult munca, e un hypermarket.
Dar incearca totusi!

| eueu1212 a răspuns:

Buna nicoleta! poti sa imparti pliante. incearca si la kaufland dar nu cred ca ai voie. fundita?big grin:* te pup pa

| Zăppă a răspuns:

Nubig grin

tongue... dc? vrei sa muncesti? incearca la intins manalaughing

| asaasa a răspuns:

Daca ai relatii se poate... daca nu... nu se poate.(asta pentru ce vrei tu) In general daca ai 16 se poate cu acordul parintilor si numai 4 ore/zi

| nicoleta01 explică:

Da "zapalici" pentru ca le.am cerut destui bani parintilor pana acum si tot nu. mi ajung tongue si e vacanta tot nu am ce face.

| nicoleta01 explică:

Am fost si reprezentatnt avon si am avut numai de pierdut. pentru ca bani ies ff putini plus ce. mi comandau eu ramaneam in minuslaughing

| madutza_dwdwlyna a răspuns:

Da la kaufland ma angajez si eu eu la firma FUX. daca vrei neaparat sa te angajezi. da-mi id tau la privat si vb mai multe.

| boyandme a răspuns:

Numai daca ai 16 ani poti incheia un contract fara carte de munca ( de colaborare) dar si asta cu acordul parintilor. La kaufland te poti angaja la impartit pliante. De obicei se impart numai sambata cate 1600 depinde de oras. Te plateste cu 160 de lei pe sambata (pe ziua in care lucrezi ). Mult succes in continuare:*!

| andra ツ a răspuns:

Ar trebui sa specifici si de unde estibatting eyelashes.