| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa vand argint daca nu am 18 ani?

4 răspunsuri:
| matrix100 a răspuns:

Legal nu poti sa vinzi nimic daca nu ai firma ( ca de exemplu SRL, PFA ) si sa eliberezi chitanta si/sau factura si/sau bon fiscal...

| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Ca sa vinzi ceva trebuie sa ai minim 18 ani iar daca nu ai.
Poti sa ei un prieten, ruda, etc care are 18 ani iar daca are poate sa iti vanda acel obiect.

| VladSpita a răspuns:

Nu

| DaViDeNkO a răspuns:

Da, normal că poți. Te interesezi de prețul de pe piața economică a argintului, după care îți faci tu un preț, cu 5 bani mai mic decât cel a băncii sau oricărei instituții unde te-ai uitat și îți cauți clienți. Oriunde îi găsești: în parcuri, prin mall-uri, școală și locuri unde sunt oameni în general.