| edy423 a întrebat:

Poti crea un site si sa faci bani din el? daca da cum?

5 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Nu cunosc sa-ti raspund in legatura cu site-ul dar este un site de pe care fac eu bani daca doresti. Iti las aici linkul meu daca doresti sa te inscrii de pe el, si astept un mesaj pe privat daca te hotarasti sa faci bani de pe site-ul asta. http://www.marketglory.com/strategygame/Spartak993

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti daca stii cu ce se mananca programarea web si multa multa munca de SEO

| Helper69 a răspuns:

Salut,

Da, poți crea un site ca să faci bani cu el. În primul rând ai nevoie ca acel site să fie populat. Să ai multe vizite/zi. O dată ce ai vizitele poți să pui reclame de la google adsense. Te acceptă foarte greu dar sunt și buni.

O zi bună,
-Helper69.

| Mk01 a răspuns:

Da poţi, încearcă bloggingul, cum a zis nenea de mai jos. Sau ca mine, încearcă partea de design, nu ai nevoie de aşa multă muncă, nici să şti mare lucru, dar trebuie să înveţi să foloseşti Adobe photoshop şi adboe illustrator foarte bine. Dacă vrei şi mai mulţi bani învaţă şi limbaje de programare, etc.

| andreo92 a răspuns:

Da,poti face asta si chiar foarte usor (eu din asta ma intretin:D )

Nu este nevoie nici sa cunosti programare chiar deloc, pentru ca sunt multe platforme care efectiv iti fac site-ul si tu doar il administrezi.

Metode sunt multe,foarte multe.

Eu iti recomand pentru inceput ceva foarte usor si cu potential de castig destul de mare, dar cu multa munca. ( sa nu confunzi niciodata ideea de a face bani pe net cu banul facut usor si rapid, este o totala abureala) Afiliate marketing.
Ceea ce ai tu de facut este sa promovezi produsele magazinelor iar ei iti dau un comision pe fiecare vanzare facuta prin intermediul tau.

Alegi ceva la care te pricepi bine si se gaseste in magazin ( sau incepi sa inveti despre ceva), cum ar fi telefoane,tablete, laptopuri, uscatoare, carti, haine... orice :)

Eu de exemplu am http://cartidezvoltarepersonala.net/ unde evident promovez carti. Persoanele intra la mine pe site..citesc o recenzie scurta si daca le place au link de "Cumpara" la sfarsitul articolului unde ii trimite pe libris.ro de unde au si livrare gratuita :)