| Radandam a întrebat:

Poți lucra la multinațională dacă ai specialitatea de hidrolog-meteorlog? Pe partea asta se găsește post la multinațională? Sau ca să ajungi la o multinațională sa lucrezi ce specializare se cauta?

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

N-are sens ce întrebi. Pe ce post vrei să lucrezi la o multinațională? Ca hidrolog? Nu am auzit de așa ceva în cadrul unei companii gigant. Multinaționalele sunt de regulă birocrați și nu prea au treabă cu hidrologia-meteorologia, sunt extinși pe altele gen transport, financiar, construcții. Sunt sute de multinaționale. Nu trebuie o specializare anume. Trebuie fie să ai experiență pe activitatea respectivă ce cuprinde postul la care candidezi, fie să te nimerești când au nevoie disperată de oameni. Și de ce ai vrea loc de muncă la o multinațională? Astea de regulă plătesc mai prost decât firmele autohtone și schimbă angajații la câteva luni.

| tzionut a răspuns:

1 Da, dar nu pe postul de hidrolog - meteorolog.
2 Nu stiu sa existe asa ceva.
3 It, economisti, contabili, juridic mai putin. 80% vanzari, restul productie