| anonim_4396 a întrebat:

Poti sa faci cursuri de hair styling fara bac? Ce alte optiuni de cursuri mai sunt care nu necesita bacul?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti face orice postliceala fara BAC, inclusiv curs de stilist de par.

| justmemari a răspuns:

Buna ziua, exista cursuri de formare profesionala pentru care nu e nevoie Bacalaureatul. E necesar sa ai minim 8 clase. Sunt cursuri cu durata intre 6 luni si 9 luni, depinde de nivelul lor, cu parte teoretica si practica la un salon. Tretu unui asemnea curs este de aprox 1000 lei. Alte cursuri: cosmeticiana, coafor, stilist protezist unghii, manichiura, in domeniul infrumusetare. Exista si ospatar, bucatar, cofetar; depinde ce iti place tie si ce inclinatii ai. Bafta multa.