| Jurnaldedecembrie a întrebat:

Prietena mea si-ar dori un job full time sau 2 joburi part-time(sau chiar mai multe daca tine putin jobul)in Constanta.Are liceu terminat, diploma ECDL, atestat informatica.Stie cineva unde si-ar putea gasi un job?

6 răspunsuri:
| z8 a răspuns:

De cautat job, cauta si tu pe net, gasesti mii de oferte. Ejobs, ziar, bursa locurilor de munca, etc.

Deci practic prietena ta stie sa vorbeasca corect romaneste, stie matematica medie si de baza, stie orasele din Romania, etc. Asta-i LICEUL.

Stie sa lucreze pe calculator - Se descurca prin Windows, pe internet, pe Word, posibil si pe Excel sau PowerPoint. In fine, stie cu ce se mananca calculatorul - asta-i diploma ECDL.

Atestatul la informatica...aci nu stiu, depinde in ce l-a facut, acolo banuiesc ca a capatat ceva cunostinte.

Asta-i interpretarea unui angajator cand se uita pe CV, pe ce ai scris tu.

In concluzie, cine are nevoie de un om care nu este stie gramatica limbii romana, matematica de baza si se descurca pe calculator?
-Un call center (acolo lucrezi pe pc si vorbesti cu clientii - trebuie sa vorbesti corect gramatical)
-Secretara (trebuie sa stie pe calculator, sa vorbeasca corect, etc).

Momentan altceva nu-mi mai vine in minte. Mai mult de atat, nu stiu, ceva idei cineva? Mai jos de atat... unde ar fi subcalificata, chelner, casier, impartit fluturasi, vanzari, etc.

| bianca a răspuns:

Prietena ta poate devenii reprezentant avon dupa care,daca vrea sa castige mai mult, sa devina coordonator
cat e mai serioasa si inscrie mai mult cu atat va creste in grad(SC, JM sau SM) si va castiga mai mult
deja la SM-senior manager va primi si un opel corsa din partea avon-ului

daca e interesata si vrea mai multe detalii iti las emailul meu
avonromania1@yahoo.com vom vorbi acolo mai multe.

http://avon-romania1.blogspot.com/

| VD_1321 a răspuns:

Pai uite sunt ft multe metode de lucru, incepind de la ceiu mai mici pina la cei mai mari, de ex pe internet. privesti diferite publicitate si iti vine in fiecare zi banuti.
Nu faci din aceasta o avere dar si nici de foame nu poti muri daca ai cap pe umeri si stii cum sati construiesti o sistema bine gindita.

Iata aiaici sunt niste exemple:

http://www.seosprint.net/? ref=121908
http://www.wmmail.ru/index.php?ref=dorosviorel
http://www.vipdollarbux.com/? ref=dorosviorel

Răspuns utilizator avertizat
| camilia1 a răspuns:

Constructor de retele network. Recomanzi firmei clienti care sa isi cumpere produse de calitate la preturi accesibile si firma te plateste cu sume intre 3-21% din rulajul grupei create. Nu depinzi de sefi, de program fix, esti propriul tau stapan. Cat muncesti, atat castigi. Relatii pe mess la chipitaro2004.

| alion4ik a răspuns:

Prietena ta ar putea sa invete la universitatea din chisinau "ulim,,