| andrei1996 a întrebat:

Am router de la romtelecom Dinasta http://imagnet.ro/images/cUqHk.jpg Si vreau sa imi hostez un server pe el ..am auzit ca merge nu stiti cumva? Sau sa tin un server de cs!:D Miam tot facut server de cs dar am ip Ce se schimba si nu mise poate conecta lumea la server Apoi am observat ca am ip la router 192.168.1.1 dar pe degeaba Trebuie sa mearga cumva sa imi hostez serverul pe el! Ma ajutati plss? Dau funda!:D

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum, bine ar fi sa poti tine servere pe routere, cine a zis asa ceva cred ca (sa zic din popor) - mananca borsh magic laughing)

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ala este IP-ul local al routerului care are 1 la urma.
La restul calculatoarelor aloca pana la 254 (sau pana unde este setat, 192.168.1.xx)