| VITALUL a întrebat:

Sall TPU, vreau si eu sa stiu pentru ce imi trebuie un plan de afaceri, daca vreau sa deschid un SRL, adica eu vreau sa obtin bani europeni, pentru asta am nevoi de plan sau pentru ce? Iar daca planul e pentru altceva pentru obtinere bani de ce am nevoie?

2 răspunsuri:
| Parmalat a răspuns:

Da, trebuie analiza economico-financiara, analiza de risc, studiu de fezabilitate, alte documente in functie de proiect + cofinantare adica niste bani de acasa fiindca proiectul incepe pe banii tai personali si abia dupa aia ti se deconteaza cheltuielile.

Cu un plan de afaceri poti obtine credit si de la banca de exemplu.

| GicuGagicu a răspuns:

Daca vrei bani europeni intre trebuie un plan de afaceri. Daca nici atata lucru nu stiai eu iti zic sincer nici macar sa nu iti faci dosarul. Nu ti se pare normal sa te intrebe aia ce ai de gand sa faci cu banii? Ti da asa pe cuvant?