| SofiaTeodorescu a întrebat:

Salut, acum 1 luna mi-am facut doua asigurari la ing, pot abia dupa 1 luna sa renunt la ele? Si daca da sunt costuri? Mi-am dat seama ca ele chiar o sa imi fie nefolositoare avand deja la o alta banca acest tip de asigurati, acum nu ma intrebati de ce le-am facut, probabil aveam mintea prea odihnita.

Răspuns Câştigător
| dusmanul86 a răspuns:

Buna! Eu sunt broker asigurari.
Va sfatuiesc sa cititi ceia ce acopera cele 3 asigurari.
Puteti renunța oricand la oricare din ele, cu mențiunea ca o sa pierdeți banii pe care i-ati dat pana acum.
Posibil la NN sa aveti una de sanatate, una de viata cu capitalizare iar la banca una pentru viata care sa acopere creditul in ca de deces.
Daca aveti nevoie de ajutor in intelegerea politelor imi puteti scrie in privat.